Mokytis reiškia gyventi
O prisitaikyti reiškia klestėti
Mūsų populiariausia laikrodžių serija Dante dabar gauna šiek tiek atnaujinimų. Mes reguliariai koreguojame savo dizainus remdamiesi klientų atsiliepimais, besikeičiančia estetika ir dizaino principais bei pažanga gamybos technologijose.
Perdizainėjome laikrodžio rodykles, kad jos geriau išsiskirtų prieš atidengtą judėjimą, ir subalansavome ciferblato išdėstymą, kad būtų aiškesnė matomumas ir lengviau būtų perskaityti laikrodį. Rotaloną padarėme daugiau kampuoto, kas suteikia jam stiprų estetinį vaizdą, tinkantį bendram stiliui ir palengvina naudojimą, taip pat suteikėme keletą gilesnių ir ryškesnių skaičių ant rėmelio. Pridėjome „Danish Design“ mažomis raidėmis 6 valandą ir pristatysime kelias naujas spalvų kombinacijas. Laikrodis taip pat bus tiekiamas su ilgesnėmis dirželiais, kad būtų galima individualizuoti pritaikymą.
Ruošdamiesi naujų laikrodžių atvykimui, manėme, kad būtų gerai ištirti, kaip (ir, kas svarbiausia, kodėl) mes sukūrėme originalą.
Šiek tiek istorijos
Kodėl mes nešiojame rankinius laikrodžius
Jei galvojate apie itin vyriškus aksesuarus, laikrodis bus sąrašo viršuje. Jie tapo mūsų stiliaus kertiniais akmenimis, tačiau tik prieš šiek tiek daugiau nei šimtą metų mes juos išvis dėvėjome.
Anglijos Elžbieta I buvo sakoma, kad turėjo apyrankę su veikiančiu „laikrodžiu“, datuojamu XVI amžiumi, tačiau iki tol, kol pradėjome jas naudoti koordinuojant atakas per Pirmąjį pasaulinį karą, laikrodžiai ant riešo buvo dėvimi tik moterų. Vyrai turėjo kišeninius laikrodžius.
Pirmasis kvarcinis laikrodis pasirodė rinkoje 1969 metais, todėl jų mechanizmai tapo patikimesni, tiksliau veikiantys ir ženkliai pigesni už mechaninius laikrodžius. Mechaniniai mechaniškai buvo palyginti dideli, sunkūs, brangūs ir mažiau tikslūs. Taigi jiems baigėsi žaidimas, tiesa?
Ne visai.
Pirma, kvarco mechanizmai nėra ypač gražūs. Dauguma iš mūsų turi kelis laikrodžius ir per metus mes visiškai susipažinome su nusivylimu, kai išimame vieną iš dėžutės tik tam, kad rastume jį sugriuvusį. Tvarumo amžiuje mintis apie galimybę naudoti be baterijų, kiek įmanoma, taip pat yra patrauklus pasiūlymas. Nors kai kurie žiūri į ateitį, siekdami idėjų, kaip patobulinti, atsakymas šiuo atveju slypi sugrįžime prie klasikos.
1760 metais laikrodininkas André Charles Caron norėjo parodyti savo klientams sudėtingumą, todėl jis nuėmė ciferblatą nuo vieno iš savo kišeninių laikrodžių, atskleisdamas kerintį šokį jo viduje. Jo klientai buvo sužavėti. Jis taip pat suprato, kad nuėmus šiuos ir kitus metalinius elementus, skirtus slėpti mechanizmą, jis gali padaryti savo laikrodžius lengvesnius ir plonesnius nei bet kuris iš jo konkurentų. Šešėlinis laikrodis buvo sukurtas.
Visos garbės Dante'ui
Te gyvuoja jis ilgai
Dante yra įkvėptas mūsų noro atsisakyti baterijų maitinimo, derinant klasikinę amatininkystę su modernia estetika. Mes radome tobulą pusiausvyrą laikrodyje, kuris naudoja jūsų judesį kaip energijos šaltinį ir atskleidžia savo plakančią širdį, tuo pačiu užtikrindamas, kad ciferblatas būtų lengvai skaitomas.
Kiekvienas aksesuaras, kurį gaminame, prasideda nuo užduoties - vidinio dokumento, apibūdinančio, kodėl norime pagaminti konkretų daiktą. Kokybiški skeleto laikrodžiai dažnai yra pernelyg brangūs, o pigesni yra nesaugūs arba pagaminti iš prastų medžiagų. Norėjome tai pakeisti, pagamindami laikrodį, kuris maksimaliai padidintų kokybės/kainos santykį. Tai reiškė aptarti viską, nuo medžiagų iki mechanizmų ir paviršiaus apdorojimo, su nešališkomis akimis, nagrinėjant, kur galime gauti didžiausią naudą už mūsų pinigus kiekviename fronte.
Skeleto laikrodžio dizainas prasideda nuo jo mechanizmo. Peržiūrėję daugelį mechanizmų gamintojų, radome puikų kainos ir tikslumo derinį Seagull ST1646, mechanizmą, garsėjantį patikimumu. Mūsų dizaineriai piešė idėjas, kurios atskleidė aktyviausias mechanizmo dalis - balansinio rato, spyruoklės, pabėgimo ir pavarų - tuo pačiu uždengdami mažiau patrauklius elementus, tokius kaip užvedimo stiebelis. Tai taip pat suteikė mums gražų mažą plotą Seizmont logotipui pateikti.
Tobulumas yra procesas
Tai gali užtrukti ilgai, kol viskas bus tinkamai
Iteracija po iteracijos, judėjome arčiau kažko, kuo buvome patenkinti. Geriausias dizainas, kurį tada išsiuntėme keliems gamintojams mėginiams. Ne tik kruopščiai testavome šiuos mėginius, bet ir naudojome juos pasirenkant patvariausią ir patraukliausią paviršiaus spalvą. PVD danga, naudojama chirurginio lygio nerūdijančio plieno, pasirodė esanti stipriausia, estetiniu požiūriu patraukliausia kombinacija, o kai tai daroma pramoniniu mastu, tai suteikė nepaprastai patrauklų ir patvarų laikrodžio korpusą.
Sprendimas, ar atskleisti rotorą (sveriantį svorį gale, kuris laiko jūsų laikrodį sukurtą, kai mojuojate ranka), taip pat buvo įdomi diskusija. Viena vertus, jo retai matote, kai jis pritvirtintas prie jūsų rankos, todėl kodėl jį rodyti. Stiklo galinė dalis yra brangesnė nei paprasta nerūdijančio plieno galinė dalis, ir lengviau išlaikyti vandenį neįsiskverbiančią su kietu plokščiu. Kita vertus, tiems, kurie domisi, kaip veikia automatiniai mechaniniai laikrodžiai (kas taikoma daugumai iš mūsų, kurie renkasi skeletinius laikrodžius), rotoras, spyruoklė ir pavaros gale yra tokie pat įdomūs kaip ir priekinė dalis. Bet jei ketinate juos atskleisti, geriau įsitikinkite, kad jie atrodo gerai. Ir jie tikrai taip yra.
Paskutinė sprendimų priėmimo dalis buvo mineralinis stiklas prieš safyro kristalą. Mūsų pradiniai dizainai buvo su mineraliniu stiklu, tačiau kai pamatėme, kaip stipriau galime pagaminti likusią laikrodžio dalį iš chirurginio lygio nerūdijančio plieno ir aukštos kokybės PVD danga, buvo logiška užtikrinti, kad kristalas atitiktų, todėl visas laikrodis būtų atsparus įbrėžimams ir oksidacijai. Safyro kristalas yra daug tvirtesnis nei mineralinis stiklas, ir nors tai šiek tiek padidino kainą, pasiekėme laikrodį, kuriuo iš tikrųjų didžiuojamės ir kuris yra prieinamas visiems.