Kaip suprojektavome Ryka
Patrauklus atsitiktinai.
Būkime sąžiningi. Ne visi mūsų laikrodžiai išgyventų gamtoje. Jie panašūs į žmones – įspūdingi socialinėje aplinkoje, bet jiems nelabai sektusi kopti uolomis Norvegijoje. Ryka nėra įprastas laikrodis. Mes jo nesukūrėme įprastam vyrui.
Mes turime daug nuostabių laikrodžių. Su Ryka norėjome padaryti ką nors kitaip. Norėjome sukurti laikrodį, kuris išgyventų beveik bet ką. Laikrodį, kurį galėtumėte paimti į purvo bėgimą, po to nuplauti, ir jis būtų kaip naujas. Laikrodį, kurį galėtumėte palikti savo anūkui po savo mirties. Norėjome sukurti laikrodį, kuris būtų toks tvirtas, toks stiprus, toks patvarus, kad galėtumėte jį pravažiuoti tanku. Nesuklyskite, jūs vis tiek sulaužytumėte laikrodį, bet akimirką prieš tai, kai jis 'sprogs', turėtumėte abejonių. Kitais aspektais, mes pasiekėme savo tikslą.
Bet kaip sukurti laikrodį, kuris atlaikys bet ką, ką jam mestelėsite, ir išliks nepažeistas? Tai yra istorija, kaip mes sukūrėme Ryka.
Prasideda nuo judėjimo
Laikrodis yra tik toks stiprus, kaip jo silpniausia dalis.
Koks skirtumas kurti vandeniui atsparų ir įbrėžimams atsparų laikrodį, jei minutės rodyklė nukrenta, kai atsitrenkiate į sieną, arba jis pradeda veikti 26 valandas per dieną, nes palikote jį tiesioginiuose saulės spinduliuose kelias valandas? Mechanizmas visada yra svarbiausia bet kurio laikrodžio savybė, o kiekviena kita savybė būtų beprasmiška, jei mechanizmas nebūtų kruopščiai pasirinktas tinkamoms savybėms. Daugelis laikrodžių dizainerių atrodo pamiršta tai.
Ryka modelyje pasirinkome ultranepertraukiamą ir tvirtą Miyota Cal. 6S21 chronometrą. Tai ne tik fantastiškai patikimas japoniškos inžinerijos kūrinys, bet ir chronometro funkcija leido mums pridėti ką nors prie Ryka dizaino, kas buvo mūsų "labiausiai pageidaujami papildiniai" sąrašo viršutyje... laikmatis.
Yra tiek scenarijų sunkiose situacijose, kur laiko matuoklis būtų naudingas – nuo audros atstumo įvertinimo, kai stovyklaujate, iki saugaus žaidimo gaminimo laukinėje gamtoje, iki laiko matavimo, kai ruošiatės Tour de France... chronografas paverčia Ryka iš tvirto aksesuarų į išgyvenimo priemonę.
Padaryti laikrodį praktiškai nesunaikinamą
Tai nėra... bet jis galėtų būti.
Žiūrėdami į Ryka, laikydami jį rankoje, jausdami jo svorį, galite manyti, kad jis yra nesunaikinamas. Teisiškai mes negalime to teigti. Bet kaip padaryti ką nors taip mažo ir sudėtingo taip tvirtą?
Beiki reguliarių baterijų keitimų, kristalų keitimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių užduočių, su kuriomis dieną susiduria laikrodininkai. Tačiau jie retai turi keisti safyro kristalus.
Sapphire Crystal
Mes žinome, kaip gaminti sintetinius deimantus nuo 1879 metų. Pirmasis laboratorijoje augintas rubinas buvo pagamintas 1902 metais, o safyras buvo pagamintas netrukus po to 1909 metais. Brangakmeniai yra daug kietesni nei stiklas.
Kietumas nustato, kaip lengva yra deformuoti ir subraižyti paviršių, ir jis matuojamas Vickers skalėje (HV).
- 10000HV deimantas – kietiausia žmonijai žinoma medžiaga.
- 2200HV safyro stiklas – kietiausia medžiaga, naudojama laikrodžių kristalams gaminti.
- 800HV kietintas mineralinis stiklas – dažniausiai naudojamas stiklas laikrodžių kristalams.
- 500HV hesalitinis stiklas – dažniausiai naudojamas senesniuose, pigesniuose kvarcinio ir skaitmeninio laikrodžių.
- 30-80HV geležis – kontekstui.
Ryka turi dvigubą kupolinį safyro stiklą, ir jums bus sunku rasti stipresnių, patvaresnių laikrodžių stiklų. Lygus safyro stiklas yra palyginti lengvai gaminamas, tačiau kupolinis - juo labiau dvigubas kupolinis - yra kur kas sudėtingesnis ir todėl brangesnis. Tačiau kupolinis formos stiklas daro jį struktūriškai stipresnį, leidžiant jam atlaikyti didesnį spaudimą (pavyzdžiui, nardymo metu) arba geriau sugerti smūgius (pavyzdžiui, kai darote vyriškus dalykus su savo vyriškomis rankomis).
Vienos pusės kupolo forma iškreips jūsų laikrodžio vaizdą, todėl bus sunku jį perskaityti tik iš vienos konkrečios kampo. Su kupolu abiejose pusėse tas iškraipymas yra neutralizuotas. Tada pridedama antirefleksinė danga, kad saulės spinduliai netrukdytų.
Atvejis
Laikrodžio ciferblatas yra tai, ką matysite, tačiau korpusas yra tai, ką manipuliuojate. Mums buvo svarbu, kad laikrodis būtų lengvai skaitomas bet kokiomis sąlygomis, nesvarbu, ar jis būtų 100 m po vandeniu, ar 8000 m virš jūros lygio. Todėl pasirinkome klasikinį nardymo laikrodžio išdėstymą su storomis rodyklėmis ir ryškiomis akcentais, turinčiais šveicarišką luminescenciją, skirtą ryškiai naktiniam skaitymui.
Bezelis yra grubus, o mygtukai ir karūna taip pat. Tai leidžia jums pilnai naudotis laikrodžiu, neišimdami pirštinių. Snoboardinkite su Ryka prisegtu prie pirštinės išorės ir fiksuokite laiką nuo kalno viršaus iki apačios. Laikrodžio nugarėlė ir karūna yra prisegtos, o ne prispaustos, kad būtų užtikrintas papildomas patvarumas ir stabilumas.
PVD dangtis
Eikite į savo vietinę statybinių prekių parduotuvę ir ieškokite plieninių gręžimo antgalių. Kai kurie iš aukštesnės klasės bus su auksiniu atspalviu. Tai titano nitridas, kuris ten dedamas, kad apsaugotų antgalį nuo to, ką jis gręžia – kito plieno.
PVD dangų dengimo plieno procesas apima titano nitrido perkaitinimą iki plazmos būsenos ir jo šaudymą į objektą vakuuminėje kameroje. Palyginti su dauguma paviršiaus apdorojimo metodų, tai yra ekologiška. Nėra vonių, pripildytų chemikalų, į kurias objektas būtų panardintas, ir nėra likusio dažų, pumpuojamų į vandens tiekimą.
Šis procesas sumažina trintį ir padaro gręžimo antgalį daug tvirtesnį ir patvaresnį. O jei PVD danga nenusiluptų nuo gręžimo antgalio, kuris eina per kietą plieną, ji nenusilups ir nuo jūsų laikrodžio. Pridėjus nedidelį pigmento kiekį prie mišinio, mes galime pagaminti rožinės aukso ir sidabro tonu, taip pat vaivorykštę, mėlyną, juodą, varinę, kavos, ginklų metalinę pilką ir kitas spalvas.
Mažesnis trinties koeficientas reiškia, kad daiktai, kurie liečiasi su plieno paviršiumi, labiau linkę slysti, o ne užsikabinti ir palikti nuolatinį žymės ženklą. Šis mažos trinties, kietumo ir tonizuoto blizgesio derinys daro PVD dangą puikiai tinkančią ilgaamžiam, patvariam chirurginio lygio nerūdijančio plieno papuošalų ir aksesuarų gaminimui visų rūšių. Sekretas, kad ji yra daug pigesnė nei brangieji metalai, yra tik papildomas privalumas.
Diržas
Viskas apie Ryka sukurtas iš funkcionalumo pirmumo požiūrio. Vieno kilpos dirželis, pagamintas iš JAV kariuomenės, yra labai stiprus, gerai kvėpuoja, pagamintas iš neįgeriančio nailono ir lengvai pakeičiamas – jis tiesiog įsukamas po laikrodžio korpuso spyruoklėmis. Netgi galite jį mesti į skalbimą po ypač purvino nuotykio, kol kruopščiai išvalysite patį korpusą.